603 575 658      22 620 33 83

Endermologia – więcej niż masaż

Czasami dieta i aktywność fizyczna to nie wszystko i potrzebna jest silniejsza artyleria w walce z oporną tkanką tłuszczową. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest endermologia, czyli po prostu masaż podciśnieniowy, który skutecznie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Poddając się zabiegowi endermologii, możemy bez wysiłku i wyrzeczeń odchudzić się, pozbyć uciążliwego cellulitu, na który nie działa żaden z domowych sposobów, wymodelować sylwetkę czy poprawić kontur twarzy – bo zabieg wykonuje się również na tę część ciała. Endermologia wykonywana na twarzy pozwala widocznie zmniejszyć podbródek i przywrócić skórze utraconą jędrność.

Endermologia

W jaki sposób endermologia działa na tkankę tłuszczową?

Endermologia to masaż połączony z podciśnieniem, który aktywizuje do pracy metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej i stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych.

Dzięki temu, że masaż wykonuje się z bardzo dużą siłą nacisku, ma on działanie:

 • odchudzające,
 • odmładzające,
 • oczyszczające,
 • terapeutyczne – zmniejsza różne rodzaje bólu.

Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórkowego w trakcie zabiegu, organizm szybciej usuwa z organizmu toksyny oraz tłuszcz. Najlepsze efekty zobaczą osoby, które chcą się pozbyć cellulitu, a także wymodelować swoją sylwetkę. Dodatkowo dermatologia świetnie stymuluje skórę do odnowy biologicznej, dlatego możemy zlikwidować oznaki starzenia na skórze twarzy i poprawić jej elastyczność.

Oprócz kosmetologii, endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu różnego rodzaju bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy też dolegliwości reumatycznych.

Podczas zabiegu pacjentka ubrana jest w specjalny, opięty kombinezon, który z jednej strony wspomaga masaż, a z drugiej – chroni skórę przed bezpośrednim działaniem urządzenia. Głowica masująca składa się z dwóch rolek oraz komory ssącej.

Pod wpływem ciśnienia, skóra zostaje wciągnięta między rolki, a następnie rolowana przez nie. Dzięki temu zabieg endermologii oddziałuje na głębokie warstwy skóry, które są pobudzane, a skóra ma szansę się zregenerować.

Odmładzające działanie endermologii polega na pobudzaniu poprzez masaż komórek do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry. Dzięki temu zabieg często wykorzystuje się do odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Po zabiegu:

 • skóra staje się jędrna i elastyczna
 • drobne zmarszczki są wygładzone
 • kontury twarzy, oczu i ust są łagodniejsze
 • cellulit tłuszczowy jest zredukowany,
 • sylwetka staje się wyszczuplona i wymodelowana,
 • poprawia się elastyczność skóry,
 • zmniejsza się obrzęk i cellulit wodny,

Ponadto endermologia jest polecana w regeneracji ciała po liposukcji, a także w celu usunięciu toksyn z organizmu. Masaż pobudza naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi i limfy w organizmie, a dzięki temu zwiększa wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny.