603 575 658      22 620 33 83

Delikatna mikrodermabrazja, chłodząca oxybrazja czy peeling kawitacyjny z mikromasażem - jaki zabieg wybrać w zależności od potrzeb naszej cery?

Aby mieć piękną, gładką i promienną cerę musimy o nią regularnie dbać. Oczyszczanie twarzy to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji. Codzienny demakijaż nie wystarczy – od czasu do czasu warto skorzystać z pomocy specjalisty. Kosmetolog przeprowadzi wywiad izaleci odpowiednie zabiegi, które pomogą głęboko oczyścić skórę z zanieczyszczeń, których często nie widać gołym okiem. Jakiemu zabiegowi warto się poddać - delikatnej mikrodermabrazji, chłodzącej oxybrazji czy peelingowi kawitacyjnemu z mikromasażem? Podpowiadamy!

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu kolejnych warstw naskórka za pomocą mikrokryształków. Uwalniane pod ciśnieniem kryształki padając na powierzchnię skóry, usuwają z niej martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, kordunową i tlenową (oksybrazję).

Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem pospolitym, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami i przebarwieniami, ale także rozstępami czy cellulitem. Można go wykonywać nie tylko na delikatnej skórze twarzy, ale również nainnych partiach ciała, gdzie skóra jest grubsza i trudniej nam o nią zadbać.

Mimo, że zabieg oddziałuje głównie na powierzchnię skóry, to poprawia się kondycja nie tylko naskórka, ale też skóry właściwej. Naskórek staje się grubszy, a skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się odmłodzona, zmarszczki i blizny mniej widoczne, z ceryznikają przebarwienia, zanieczyszczenia. Zabieg wspomaga także leczenie trądziku. Po zabiegu skóra będzie bardziej dotleniona i odżywiona, a wchłanialność składników aktywnych z kosmetyków zwiększy się.

W porównaniu z innymi zabiegami (np. peelingami chemicznymi, dermabrazją czy zabiegami laserowymi), mikrodermabrazja jest na tyle delikatnym zabiegiem, że powikłania po nim są minimalne. Nie ma zatem ryzyka pojawienia się przebarwień czy blizn, a efekty możemy podziwiaćpraktycznie od razu.

Mikrodermabrazja jest pomocna przy następujących problemach skóry:

  • blizny potrądzikowe
  • łojotok
  • zaskórniki, prosaki
  • rogowacenie przymieszkowe
  • rozszerzone pory
  • blizny
  • przebarwienia
  • szorstki, zrogowaciały naskórek
  • rozstępy
  • zmarszczki wokół oczu ust i szyi
  • wiotkość skóry

Mikrodermabrazję wykonuje się często jako zabieg przygotowujący do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa krótko. Polecamy wykonywać go w seriach, a ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez kosmetologa – w zależności od rodzaju skóry i problemów.

Oksybrazja – zabieg idealny na lato

Niestety z klasycznej mikrodermabrazji nie powinny korzystać osoby z cerą wrażliwą, naczynkową i trądzikową. Jeżeli borykasz się z takimi problemami, to bardziej odpowiedni dla Ciebie będzie zabieg oksybrazji. Polecamy go szczególnie latem, podczas upalnych dni, bo fantastyczniechłodzi, jest bardzo przyjemny i relaksujący.

Oksybrazja (oxybrazja) to jeden z rodzajów mikrodermabrazji. Polega na złuszczaniu warstw naskórka za pomocą strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej pod ciśnieniem. Zabieg wykonuje się bezdotykowo. Stanowi idealną alternatywę dla wspomnianej już mikrodermabrazji,peelingów czy zabiegów kwasami.

Zabieg wykonuje się w celu oczyszczenia i wygładzenia skóry, spłycenia zmarszczek, zmniejszenia porów i przebarwień posłonecznych. Polecany jest dla skór potrzebujących dotlenienia. Wykonywany jest „na mokro”, więc dodatkowo chłodzi, nawilża skórę i zamyka naczynia krwionośne.Ruchy przypominające masaż, zwiększają metabolizm komórkowy, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z komórek, a skóra lepiej dotleniona i odżywiona.

Oksybrazja jest zabiegiem stosowanym na zarówno na twarz, jak i ciało. Zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia, odżywienia i odmłodzenia. Po zabiegu oksybrazji pory są zmniejszone, trądzik i blizny potrądzikowe znacznie zredukowane, a naczynia krwionośne wzmocnione, co doceniąprzede wszystkim osoby z cerą naczynkową. Oksybrazja poprawia też koloryt skóry. Po zabiegu zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, co sprawia, że skóra staje się gładsza, lepiej nawilżona, rozjaśniona i napięta.

Oksybrazja stosowana jest przy leczeniu łuszczycy. Dzięki usunięciu martwego naskórka i nawilżeniu miejsc objętych chorobą, znacznie opóźnia się proces jej rogowacenia. Zabieg ma zastosowanie również przy leczeniu łupieżu i wypadania włosów.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, nie ma w tym przypadku konieczności wykonywania całej serii.

Oxybrazja jest wskazana przy następujących problemach skóry:

  • widoczny rumień,
  • rozszerzone naczynka,
  • rozszerzone pory,
  • trądzik,
  • świecąca się skóra,
  • skóra szara i zmęczona,
  • skóra przesuszona,
  • skóra zanieczyszczona.

Doskonałym uzupełnieniem są zabiegami nawilżające, odżywcze czy rozjaśniające skórę twarzy (np. mezoterapia).

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jedna z metod głębokiego oczyszczania skóry, często stosowana jako zamiennik tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Zabieg nie ma efektów ubocznych, jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla każdego rodzaju skóry.

Zabieg wykonuje się przy użyciu urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę, wywołują efekt kawitacji. Martwe komórki są rozbijane, a odsłania się młodsza warstwa skóry wolna od zanieczyszczeń.

Po peelingu kawitacyjnym skóra jest odświeżona i oczyszczona – zabieg usuwa zanieczyszczenia, zaskórniki i wągry. Dzięki „masażowi” falami ultradźwiękowymi skóra staje się dotleniona, nawilżona i poprawia się krążenie, co pobudza odnowę komórek, a zmarszczki stają się mniejwidoczne.

Peeling kwitacyjny przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez zwiększenie wchłaniania preparatów kosmetycznych.

Polecamy go przede wszystkim do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Sprawdzi się również przy oczyszczaniu skóry trądzikowej ze skłonnościami do przetłuszczania się.

Peeling kawitacyjny polecamy przy następujących problemach skóry:

  • rozszerzone pory,
  • skóra przetłuszczająca się i zanieczyszczona,
  • skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji,
  • trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),
  • zaskórniki,
  • przebarwienia.

Peelingu kawitacyjnego nie stosujemy, jeżeli występuje lekkie krwawienie czy łuszczyca. Zabieg polecamy wykonywać w seriach. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez kosmetologa – w zależności od rodzaju skóry i problemów.