603 575 658      22 620 33 83
<

peelingi chemiczne

>

Kwasy medyczne dzięki swej budowie chemicznej działają w dwóch kierunkach. Po pierwsze złuszczają naskórek w sposób kontrolowany przez osobę wykonującą taki zabieg, a po drugie penetrują głębsze warstwy skóry.

Decydujący wpływ przy zabiegu ma stężenie kwasu medycznego, które dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od niego można kompletnie pozbyć się zmian pigmentacyjnych lub też w dużym stopniu je rozjaśnić.

Zabieg kwasami medycznymi jest bardzo pomocny w usuwaniu drobnych i głębokich zmarszczek oraz przyśpiesza wytwarzanie kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzoną, jędrną i promienną skórą. W dużym stopniu wspierają leczenie trądziku, eliminują rozszerzone pory, minimalizują rozstępy i blizny.

Peeling medyczny Yellow Peel

yellow-peel-facial-10-gTo jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.
W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.
Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Wskazania:

- Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
- Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
- Przebarwienia na twarzy i dłoniach
- Blizny i pozostałości po trądziku
- Łojotokowe zaburzenia skóry

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 400 zł

Peeling medyczny PRX

yellow-peel-facial-10-g

Zabieg PRX T33 to zupełnie nowa, szybka i skuteczna, metoda chemicznej biorewitalizacji skóry bez użycia igieł. Biorewitalizacja PRX T33 to bardzo bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna metoda wykorzystywana w terapii wielu problemów dermatologicznych oraz w walce ze starzeniem się skóry. PRX-T 33 jest mieszanką kwasu trójchlorooctowego (TCA) z nadtlenkiem wodoru (H2O2) stosowaną do zabiegów nieablacyjnej stymulacji chemicznej skóry właściwej i jej biorewitalizacji bez użycia igieł. Jest wyrobem medycznym CE Połączenie TCA i H2O2 w zrównoważonym stężeniu. Charakteryzuje się stepującym działaniem:

- TCA 33% – bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
- Kwas Kojowy 5% i H2O2 – mają działanie rozjaśniające


Wskazania:

- utrata napięcia skóry twarzy i ciała
- zmarszczki
- utrata świetlistości skóry
- skóra szara, zmęczona
- zaznaczone cechy fotostarzenia skóry
- ujędrnienie skóry dekoltu
- blizny zanikowe w tym potrądzikowe
- rozstępy
- terapia wspomagająca leczenie melasmy i hiperpigmentacji skóry
- terapia wspomagająca leczenie łysienia


Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 300 zł

Zabieg medyczny Maską Glikolową

glycolic25

Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry. Stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.

Wskazania:

- Skóra wrażliwa, mieszana
- Skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego
- Trądzik młodzieńczy
- Nieregularne przebarwienia
- Rozszerzone pory
- Testy uczuleniowe skóry na kwas glikolowy

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 190 zł

Peeling medyczny Mandel Peel

fenice zabiegi r14

Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne.

Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy. Jakie peelingi z kwasem migdałowym są dostępne na rynku? Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi.

Wskazania:

MANDEL 50: fotoaging, skóra łojotokowa oraz trądzik przy bardzo wrażliwych skórach.

MANDEL 60: fotostarzenie skóry, trądzik i kontrolowanie skóry łojotokowej.

MANDEL PLUS: dyschromie skórne, przebarwienia pozapalne, piegi, kontrolowanie skóry łojotokowej i trądzikowej – przy skórze delikatnej

MANDEL 60 PLUS: fotostarzenie, przebarwienia skórne, kontrolowanie skóry łojotokowej i trądzikowej.

MANDEL COMBI: Nieregularności kolorytu skóry, dyschromie, melasma spowodowana nadmierną ekspozycją na słońce, trądzik i kontrola skóry łojotokowej, fotoaging.

MANDEL S: Aktywny trądzik, blizny potrądzikowe, fotoaging.

MANDEL T: Starzenie, fotostarzenie, przebarwienia, blizny, keratoza łojotokowa,wspomaganie zabiegów na dyschromie i rozstępy.

MANDEL WHITE: Przebarwienia pozapalne, po peelingach i zabiegach laserowych,melazma, fotostarzenie, przebarwienia po trądziku, skóra łojotokowa z tendencją do trądziku.

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 250 zł

Peeling medyczny Alpha&Beta Complex Gel

alpha-beta-complex-gel-59-ml

peeling powodujący złuszczanie pomiędzy kwasem glikolowym a kwasem trójchlorooctowym. Działanie peelingu zależne jest od czasu pozostawienia na skórze.

Wskazania:

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu Alpha & Beta Complex Gel są:
Cera trądzikowa • Hiperkeratoza • Fotostarzenie • Melazma twarzy, dekoltu i ramion • Trądzikowe zapalenie mieszków włosowych • Odświeżenie skóry

Przeciwskazania:

Blizny - uczulenie na kwas acetylosalicylowy – fotodermatoza – ciąża - skóra niedawno poddawana depilacji, chemicznym peelingom lub zabiegom resurfacing’u wykonanych laserem.

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling medyczny pirogronowy

pirogronowyKwas pirogronowy to alfa-ketonokwas. Kwas ten obecny jest w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet). Posiada właściwości regulujące wydzielanie sebum i zmniejszające łojotok skóry trądzikowej, stymuluje powstawanie kolagenu. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, pozwala na uzyskanie w krótkim czasie dobrych efektów estetycznych zbliżonych do tych po agresywnych zabiegach złuszczających z udziałem TCA. Dodatkową zaletą Perfarma Pyruvic Peeling jest brak efektów ubocznych i podrażnienia skóry. Kwas pirogronowy jest lepiej tolerowany przez pacjentów gdyż nie wywołuje zaczerwienia i nie powoduje zmian pigmentacyjnych takich jak w przypadku TCA.
Złuszczanie skóry jest delikatne, łuskowate, łatwe do ukrycia.

Wskazania:

Peeling 40 mild : zaczerwienienie skóry u osób z przekrwienim, łojotokowe zapalenie skóry.
Peeling 40 strong : chloazma, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, trądzik w fazie aktywnej
Peeling 50 : trądzik, skóra łojotokowa
Peeling 60 : fotostarzenie, blizny potrądzikowe, keratozy trądzikowe, dyskeratozy, hiperkeratozy

Przeciwskazania:

infekcje skórne w fazie aktywnej (nawroty opryszczki) - zapalenie tkanki łącznej - zaburzenia psychiczne - alergie na substancje stosowane w peelingu

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling medyczny Lightening Peel

344139464cfffe268f587

Lightening Peel to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym i depigmentacyjnym. Rozjaśnia melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Wskazania:

· Melasma powierzchniowa i średnia
· Przebarwienia po zapalne
· Przebarwienia słoneczne (lentigosolari)
· Ujednolicenie koloru skóry

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling medyczny Kwas glikolowy

kwas glikolowy

Kwas glikolowy to jedna z substancji najczęściej stosowanych do peelingu powierzchniowego. Wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej. Kwas glikolowy działa na zasadzie rozluźniania łączeń międzykomórkowych w martwym naskórku. Dzięki temu niepotrzebne, martwe komórki mogą być złuszczone. Dodatkowo także pory są głęboko oczyszczane. Zabieg kwasem glikolowym usuwa to, co niepotrzebne w skórze, głęboko oczyszcza pory skóry, a także mobilizuje komórki skóry do regeneracji. Kwas glikolowy poprawia także krążenie krwi w skórze. To z kolei sprawia, że produkcja elastyny i kolagenu w skórze się zwiększa, poprawiając sprężystość i napięcie skóry.

Wskazania:

- objawy posłonecznego uszkodzenia skóry (fotostarzenie)
- trądzik młodzieńczy (gł. postać zaskórnikowa i grudkowo-krostkowa),
- melasma,
- plamy soczewicowate,
- rogowacenie przymieszkowe,
- po terapii miejscowymi sterydami

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling medyczny Kwas salicylowy

kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest kwasem beta-hydroksy. Jest to cząsteczka lipofilna, usuwająca lipidy międzykomórkowe połączone ze zrogowaciałymi komórkami naskórka. Kwas salicylowy ma korzystny wpływ na naskórek jako substancja peelingująca oraz ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ponadto posiada właściwości przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne (redukuje populację Propionibacterium acnes), ściągające, przeciwstarzeniowe (przyspiesza usuwanie korneocytów), fotoochronne (zawiera pochodne pochłaniające promieniowanie UVB) oraz antyepidermoplastyczne.Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielenie się naskórka na grudkach, krostach i zaskórnikach w ciągu kilku minut po aplikacji..

Wskazania:

- trądzik zwykły,
- zaburzenia barwnikowe,
- melasma,
- piegi,
- plamy soczewicowate,
- szorstkość skóry,
- fotostarzenie

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling medyczny Body Peel

13345911894c9b472637dc7

Body Peel wykorzystuje działanie kwasu glikolowego w stężeniu 70%. Posiada intensywne działanie stymulujące skórę właściwą, powodując syntezę protein i makrocząsteczek

Wskazania:

- Cellulit
- Zgrubienia skórne, rogowacenie skóry
- Rozstępy
- Wiotkość skóry

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 250 zł

Peeling argipeel medi+derma

argipeel

Przeznaczenie: Skóra wrażliwa, odwodniona

Peeling stosuje się w celu odmłodzenia, poprawy grubości i jędrności, zwężeniu porów i usunięciu przebarwień. Działa nawilżająco i bakteriostatycznie. Peeling Argipeel zawiera dodatkowo alantoinę, która działa łagodząco i kojąco oraz aloes, ktory regeneruje skórę, działa wygładzająco i nawilżająco.

Wskazania:

- odmłodzenie: drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra
- poprawa grubości i jędrności skóry
- rozszerzone pory
- przebarwienia

Informacje

zalecana ilość zabiegów: przez cały rok

cena zabiegu od: 180 zł

Peeling azelac medi+derma

azelac

Przeznaczenie: Skóra trądzikowa, trądzik różowaty, rumień

Kwas azelainowy działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Likwiduje rumień i krosty. Zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość tłustej skóry. Działa przeciwbakteryjnie. Wyrównuje koloryt skóry. reguluje nadmierne rogowacenie. Zmniejsza wydzielanie łoju

Wskazania:
- zapalny i niezapalny trądzik różowaty
- zapalny i niazapalny trądzik pospolity
- zapalenie mieszków włosowych
- cera naczynkowa
- melasma i inne plamy barwnikowe/
- łuszczyca
- zapalenie mieszków włosowych
- peeling całego ciała

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na dwa tygodnie (6-8 zabiegów)

cena zabiegu od: 190 zł

Peeling lactipeel medi+derm

lactipeel

Przeznaczenie: Sutrata jędrności skóry, fotostarzenie, odbudowa fibroblastów, sucha, nienawilżona skóra. Skóra, która była narażona na nadmierne słońce. Świetne nawilżenie po porze lata.

Peeling zawierający kwas mlekowy. Poprawia nawilżenie skóry. Stymuluje syntezę ceramidów. reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Zwiększa grubość skóry i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Działa wybielająco, wyrównuje koloryt skóry. Rozpuszcza cement międzykomórkowy, dzieki temu odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju. zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w mieszkach włosowych.

Wskazania:
- przebarwienia skóry
- fotostarzenie - plamy posloneczne, wiotkość, zmarszczki
- skóra przesuszona
- trądzik

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na dwa tygodnie (6-8 zabiegów)

cena zabiegu od: 190 zł

Peeling mandelac medi+derma

mandelac

Przeznaczenie: skóra trądzikowa, mieszana, działanie przeciwzmarszczkowe, rozszerzone pory

Kwas migdałowy otrzymywany z hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałow.

Wskazania:
- skóra wrażliwa,
- zmniejszenie drobnych zmarszczek
- rozjaśnienie przebarwień
- leczenie trądziku
- odmładzanie (drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra)
- poprawa grubości, jędrności skóry, rozszerzone pory

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na 15-17 dni

cena zabiegu od: 190 zł

Peeling spa peel medi+derma

spa-peel-classic-60-ml-ph-10

Przeznaczenie: trądzik zapalny i zaskórnikowy oraz przebarwienia, fotostarzenie.

Kwas odpowiedni dla skóry trądzikowej i tłustej, posiada właściwości bakteriostatyczne, złuszczające i seboregulujące. Zawarty w mieszance kwas pirogronowy spłyca zmarszczki i zmniejsza przebarwienia. Dzięki właściwościom keratolitycznym, sebostatycznym oraz antymikrobowym wskazany jest w leczeniu trądziku.
Retinol poprawia strukturę skóry, stymuluje fibroblasty, które produkują więcej kolagenu.


Wskazania:
- trądzik zapalny i zaskórnikowy
- łojotok
- przebarwienia potrądzikowe
- zalecany w terapii fotostarzenia oraz terapii przebarwień
- melasma
- plamy wywołane przez perfumy i kosmetyki
- plamy posłoneczne

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na 3 tygodnie(6-8 zabiegów)

cena zabiegu od: 250 zł

Peeling ferulac medi+derma

ferulac-booster-system-plus-60-ml-ph-15

Przeznaczenie: Melasma, przebarwienia, anti-aging, fotostarzenie

W nanopeelingach Ferulac została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników liposomowych.Dzięki temu rezultaty zabiegowe są widoczne o wiele szybciej - wygląd skóry poprawia się w ciągu kilku dni. Peelingi Ferulac stanowią doskonałą kurację odmładzającą, działającą również w głębokich warstwach skóry właściwej, a także kurację zwalczającą przebarwienia posłoneczne i melasmę.


Wskazania:
- melasma
- przebarwienia posłoneczne
- trądzik i blizny potrądzikowe
- fotostarzenie

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na 30 dni

cena zabiegu od: 450 zł

Peeling Whitening

inno-peel-whitening

Przeznaczenie: zaburzenia melanogenezy, usuwanie przebarwień, skóra z oznakami starzenia, skóra tłusta i łojotokowa, niewielkiw blizny

Peeling posiada właściwości naprawczo-regenerujące. Jego unikalny skład tworzą pochodne witaminy A oraz aktywne składniki depigmentacyjne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Dzięki temu doskonale sobie radzi w walce z przebarwieniami i wszelkimi zaburzeniami procesu melanogenezy.Po zastosowaniu preparatu następuje intensywne złuszczanie skóry.


Wskazania:
- przebarwienia (zaburzenia procesu melanogenezy)
- skóra z pierwszymi oznakami starzenia
- skóra tłusta, łojotokowa
- blizny

Informacje

zalecana ilość zabiegów: raz na 30 dni

cena zabiegu od: 300 zł

Polecamy również