603 575 658      22 620 33 83
<

trychologia

>
trychologia

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

Opis

Proces leczenia dostosowuje się do potrzeb każdego pacjenta oraz indywidualnie dobrane zostają niezbędne preparaty:

• zespoły preparatów przeciwdziałających wypadaniu włosów,
• zespoły preparatów przeciwdziałających łuszczycy,
• zespoły preparatów stymulujące wzrost włosów,
• zespoły preparatów przeciwdziałających łojotokowemu zapaleniu skóry głowy,
• zespoły preparatów przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych (zależnie od przyczyny problemu i jego
intensywności),
• zespoły preparatów dostarczających substancje odżywcze dla korzeni włosów.

Prawidłowy sposób leczenia zależny jest od problemu oraz poziomu jego zaawansowania. Nie jest to standardowe zażywanie pigułek (aczkolwiek zdarzają się suplementacje doustne), ale starannie i precyzyjnie aplikowanie ręczne preparatów na włosy oraz skórę głowy.

Zabiegi są bezbolesne i nieinwazyjne. Nie ingerują mechanicznie w strukturę skóry głowy. Z uwagi na naturalną jakość wykorzystywanych preparatów niepowodujących podrażnień, z zabiegów mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci nawet poniżej 10 roku życia.

Polecamy również