603 575 658      22 620 33 83
<

depilacja laserowa Vectus

>

VectusDepilacja laserem VECTUS™ polega na niszczeniu włosa pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu. Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce, znajduje się macierz – aktywie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczająca jej pożywienia brodawka skórna. Aby usunąć włos należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Światło lasera pochłaniane przez trzon włosa, przeprowadzane przez niego, dostaje się do macierzy mieszka włosowego i skutecznie go niszczy. Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usuniecie włosa brak jego regeneracji i nieodrastanie.

Informacje

cena zabiegu od: 250 zł

czas trwania zabiegu: ok. 5 - 60 min

zalecana ilość zabiegów: 4 - 6

Wskazania do zabiegu
 • nadmierne owłosienie
 • własny komfort
Przeciwwskazania
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • leczenia hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy),
 • terapia doustna retinoidami (Roaccutane),
 • terapia miejscowa kremami z vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • włosy blond, siwe, rude – brak lub mała skuteczność depilacji laserowej,
 • przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek),
 • świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza,
 • wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (peseta, wosk, depilator mechaniczny) do 4 tyg. przed zabiegiem,
 • skóra ze skłonnością do przebarwień,
 • dermatologiczne zmiany skórne: bielactwo (przeciwwskazanie względne), łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, rybia łuska,
 • reticularis (marmurkowa skóra),
 • fotodermatozy,
 • padaczka,
 • zmiany wirusowe (np. opryszczka) lub bakteryjne w miejscu zabiegu
Efekty
Opis

Vectus


VECTUS™ to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia.

Od ponad 15 lat temu firma Palomar Medical Technologies specjalizuje się w budowie laserów diodowych, które do dziś stanowią złoty standard trwałego usuwania owłosienia. Najnowszym produktem firmy jest Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze - Skintel™. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność

Technologia

Laser medyczny Vectus™ , jako jedyne urządzenie tego typu na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, również wpływającym na skuteczność zabiegu, jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM,które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

Opis zabiegu

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 5 minut!!!

Efekty i postepowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli. Przebarwienie przybiera ciemniejszy odcień, po 2 – 3 tygodniach i w naturalny sposób ulega złuszczeniu wraz z naskórkiem.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Do osiągnięcia najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących odstępach:

 • twarz – 4 tyg,
 • ramiona – 4-6 tyg,
 • bikini – 4-6 tyg,
 • plecy – 8-10 tyg,
 • nogi – 8-10

 

Polecamy również